WELCOME to the First Official DNR's Czech Support and Fanclub WELCOME!

AxiA: We work really a lot! ROZHOVOR PRO Bizarre Music

8. března 2011 v 12:24 | Sagasis |  NEW

AxiA: we work really a lot!


Italská skupina DNR měla mnoho změn v minulých letech. A teď je jejich kariéra konečně v plném proudu. Nedávno odprezentovali dluho očekávaný song a video «Beyond This World» jejich fanouškům a nyní jsou zaneprázdněni jeho propagací. Bizarre Music se setkal s DNR leadrem zpěvákem Axiou během jejich návštěvy v Moskvě a prodiskutoval s ním mnoho těchto věcí.

Začněme hovořit o singlu «Beyond This World». Je konečně venku!
Konečně! Byla to dlouhá-dlouhá doba. Změnili jsme mnoho věcí. Měli jsme několik změn s našim line-up, ale nakonec jsme našli našeho nového producenta, který je opravdu skvělý producent - Mám na mysli, pracoval s Tom Jones. Takže jsme se rozhodli spolupracovat. Věnovali jsme tomu spoustu času a nakonec to vyšlo. Doufáme, že stávajícím a spoustě novým fanouškům se to líbí. Video vyšlo 20. ledna. Je to o jedné dívce, která se nás snaží objevit. Je to opravdu těžké vysvětlit.

A jak se sama píseň zrodila?
Ve skutečnosti je to trošku mimo čas díky tomuto novému producentovi, musel to změnit a udělat to moderní, změnit zvuk a trošku víc originality. Díky zkušenostem tohoto člověka zní nový song opravdu silně, je to " high drive music". Tento první singl je více rockovější než míváme obvykle.

Hovoříme li o délce celého alba. Kdy jej můžeme očekávat?
No, pracujeme na tom s novým producentem. Už jsme začali nahrávat. Uvolníme to hned jak to bude hotové a samozřejmě doufáme, že budeme natáčet druhé video. Máme nahraný druhý song, obvykle - já jsem poslední, protože zpěv je vždycky poslední. Kdy ž je song připravený, snažíme se udělat remix a tak dále.

Jaké písně budou součástí alba? Nové nebo staré?
Budou tam písně, které již každý fanoušek DNR slyšel. Ale samozřejmě tam bude několik zbrusu nových písní, které jste nikdy neslyšeli. Nikdy jsme nepřestali muziku psát a máme několik písní, které máme všichni opravu-opravdu-opravdu rádi. Nemůžeme udělat album 20 písní. Bude tam 10 neb 12 - Nevím kolik písní budeme nahrávat. A pak se budeme snažit dát vám jen všechno to nejlepší.

Jaká je filozofie alba?
Samozřejmě je pořád stejná - Eurovisual. Evropský zvuk je smíchaný s japonskou a orientální hudbou. Nikdy to nebude změněno, protože je to-to, co reprezentuje skupinu.

Co od vás můžeme očekávat, pokud jde o zvuk?
Jako každá japonská skupina, kde bereme inspiraci, je těžké zařadit se mezi j-rock skupiny, protože někdy můžete slyšet písně skupiny opravdu " hard and heavy" a někdy opravdu popové a snadno poslouchatelné. Ta to je to, co my chceme. Náš nový singl je hard rock ale kdo ví? Možná další bude více pop nebo více hard! Jako spousta japonský ch skupin band nechceme standardní písničky. Rádi bychom přechod z hard music do pop music k pop-rock hudbě. Je to takhle. Je to zábavné. Písně tě nikdy neomrzí.

A můžeme očekávat živé vystoupení od vás v Rusku?
Ano, samozřejmě. Také proto tady jsem. Uvidíme. Já nemůžu nic slíbit ale můžete být v očekávání a tato live show přijde a přijde pěkně brzy. Takže doufám že se setkám se spoustou lidí v Moskvě, St. Petersburgu a Ykaterinburgu, protože pro nás přijít sem je vždycky krásné.

Jaká je nejvíce speciální věc na hraní v Rusku?
Dobrá věc je, že když sem přijedeme, všichni jsou opravdu laskaví. Co je úžasné, je to dálka země, ale naši fanoušci ví všechno o nás a umí zpívat naše písně. Co je vždy neuvěřitelně skvělé na hraní tady v Rusku je to, jakou pozornost nám fanoušci dávají. Pro nás přijet a setkat se se všemi fanoušky, kteří nám dávají všechnu pozornost je opravdu skvělé. Je to vždy velká radost přijet sem.

Kapela se hodně změnila a to znamená nejen pracovat s novým producentem nebo line-up. Jak můžete odhadnout, jak jste se změnili jako kapela?
Jo. Nyní poprvé můžeme říci, že jsme čtyři lidi, a tak jsme se rozhodli, že víme, co chceme, že nás nikdo nemůže zastavit. Myslím, že máme jasnou představu, více než kdy jindy. My jsme se zbavili elementů, které nebyly dobré pro naši skupinu. Tam jsme čtyři z nás a my a naše věc můžeme pracovat spolu opravdu silně, jako unie. Je to pocit, že můžeme pracovat více a více volněji. Jsme šťastní. I když je někdy špatně ztratit některé členy kapely, změnit věci, nakonec pochopíte, že to bylo lepší než tohle, protože když jste v jedné kapele, musíte se pohybovat spolu v jednom směru.

Chystáte se jít na spolupráci s Luminorem?
Samozřejmě, tato spolupráce nikdy neskončí! Ale to nezávisí pouze na nás, ale také na něm, protože on má spoustu jiných věcí na práci. Samozřejmě máme v plánu vrátit se zpět do Moskvy, a pokud to bude možné, budeme se snažit přijít s ním znovu. On je dobrý přítel skupiny, takže je vždycky vítán a poslední dobou jsme viděli mnoho lidí, kteří byli šťastní, že ho vidí zpět na jevišti.

Když hovoříme o hudbě obecně, jaký druh hudby jste poslouchal v poslední době?
Poslouchám spoustu muziky. V tomto období jsem poslouchal starou hudbu, mám rád rock z 80. let, ale ne moderní hudbu. Jsem velký fanoušek klasického rocku. Začal jsem dělat hudbu z mého pokoje od poslechu velkých metalových kapel z 80. let, jako jsou Bon Jovi, AC/DC, Motley Crue. Skutečnost, že mnoho kapel hraje nyní tento styl hudby je pro mě radost, protože tato hudba bude vždy skvělá. Neznamená to, že století, ve kterém žiješ je vždycky dobré.

Co cítíte před předložením nového materiálu pro veřejnost, před tímto novým začátkem?
Jen držím palce a doufám, že se to všem bude líbit. Obzvlášť tentokrát. Opravdu doufáme, že my budeme mít dobrý vliv na toto video a píseň. Jsou tam některé skupiny, které nepíšou své vlastní písně, nebo nedělají moc práce, protože na to mají jiné lidi. V DNR pracujeme opravdu hodně a opravdu tvrdě. Vše, co vyjde je kus z nás. Zvlášť, když jsme psali tuhle písničku, pracovali jsme hodně. K dispozici bude také japonská verze. Je to napůl anglicky, napůl japonsky. Stejně jako naše oblíbená skupina X-Japan děláme chorus v jedné části v angličtině a druhé části v japonštině. A budeme dělat hlavní část v angličtině a chorus v japonštině. Spousta lidí říka «nejste j-rock, visual band protože nezpíváte v japonštině». Ale my chceme nahrát tento song napůl japonsky, protože to zní opravdu dobře. Chceme od vás slyšet tento jazyk, protože my máme opravdu rádi j-rock bands a tak jsme se rozhodli, že musíme zpívat něco v japonštině. Když zpíváte v angličtině, ztrácí to trošku ten orientální styl. Ale v japonštině to zní opravdu visual, j-rock, takže jsme na to pyšní.

Jak odhadujete rok 2010 pro skupinu?
Dobrý rok, protože jsme dělali spoustu věcí, ale je to také přechodný rok. Měli jsme příležitosti ke konání koncertů. Ale byl to přechodný rok, protože jsme se připravovali na nás rok 2011, udělat ho nejdůležitějším rokem v naší kariéře. Doufám, že rok mnohem lepší a plný novinek.

A konečně vaše přání našem čtenářům a vašim fanouškům.
Doufám, že se jim bude líbit video. Doufám, že se s vámi všemi mohu setkat na koncertě v Rusku. Stay dreamer :)
Český překlad: Sagasis
More pics here
Interview and pics by Olga Polomoshnova
(с) Bizarre-Music.Net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama